египетский стиль в интерьере_8

Невже єгипетський стиль в інтер’єрі переживає друге народження?

При проектуванні єгипетського стилю в інтер’єрі найголовніше підібрати безпомилкову стратегію квартирного декору.

єгипетський стиль в інтер'єрі_4

Правильно робить той, хто ретельно продумує дизайн інтер’єру відповідно до неписаних правил підібраного ухилу, чи то примітивізм чи грецький дизайн. А якщо йдеться про єгипетський стиль, то тут дуже благодатний грунт для творчості.

єгипетський стиль в інтер'єрі_3

— По-перше, багато інформації щодо єгипетського дизайну повідомляють нам історичні фільми. Взяти хоча б той самий фільм «Клеопатра». Там можна розглянути у всіх деталях інтер’єрний дизайн покоїв фараону та самої Клеопатри. Можна помітити, що меблі в цьому стилі своєрідні, несхожі на сучасні зразки меблів.

– А яка цікава архітектура! Це колонади та півколони. Арки та портали. Багато ніш, у яких заховані екзотичні сюрпризи на кшталт мініатюрних пірамід та сфінксів. На стінах видно стилізовані розписи. Є зображення лотоса та сфінксів.

єгипетський стиль в інтер'єрі_8

У приміщенні, оформленому в єгипетському стилі багато килимів на підлозі, і текстиль тут грає не останню роль. Орнаменти в єгипетському дизайні найчастіше геометричної форми.

Не треба забувати про ту історичну епоху, в яку справжній на диво мальовничий стиль оформлення житла утворився. Це була рабовласницька епоха, містичні вірування, усипальниці та фараони у них. На той час будівлі були двох видів: це палаци, в яких жили фараони та жерці. І другий тип житла – будинки, в яких жили бідні єгиптяни, прислужники фараонів. Або ж це були ще бідніші селяни.

І ось тут треба зупинитися, і задуматись. Невже в сучасних умовах можна відтворити покої давньоєгипетського вельможі? Або варто зробити лише деяку реорганізацію житла, і додати кілька характерних деталей до будинку.

єгипетський стиль в інтер'єрі_1

Отже, перше, на що потрібно звернути увагу при створенні унікального єгипетського стилю в інтер’єрі, це підлога, стелі та стіни. На них важлива відсутність позолоти та взагалі будь-якого блиску.

Будинок усередині повинен бути облицьований лише натуральними матеріалами. Це глина, кам’яні плити, лляні текстильні покривала та штори. Доречні будуть очерет та скло. У єгипетському інтер’єрі можна повісити естамп із єгипетськими ієрогліфами. Красиво виглядають зображення жуків-скарабеїв.

єгипетський стиль в інтер'єрі_9

Доречні зображення кішок та сфінксів. У приміщеннях використовуються кольори навколишньої природи. Це дельта Нілу із пісочними, блакитними відтінками.

Зараз, у світі, єгипетський стиль переживає народження друге. Він дещо містичний та таємничий. І у цьому його краса.

Прокрутити вгору