оформление балкона

Оформлення балкону міської квартири: поради та рекомендації

Балкони та лоджії у звичайних міських квартирах традиційно використовуються як місце для зберігання різних речей та сушіння білизни.

Але сьогодні все більше людей намагається склити свої балкони, утеплити та прикрасити їх, перетворюючи цей простір на практичне та оригінальне приміщення. З балкона або лоджії можна зробити гарне продовження кімнати або кухні, створити там робочий кабінет, зону для відпочинку та розслаблення, або організувати в цьому приміщенні розкішний куточок квітів.

Перед ремонтом і оформленням балкона або лоджії необхідно винести звідти всі речі, щоб визначитися з тим, як можна використовувати вільний простір, що з’явився.

Тільки потім можна зайнятися якісним його склінням. Функціональне призначення приміщення, яке виходить на балкон або лоджію, також враховується, що дозволить створити інтер’єр максимально гармонійно.

Якщо такою кімнатою є кухня, доцільно зробити на балконі або лоджії невеликий «домашній город», який буде її продовженням. Адже кожна господиня буде тільки рада, якщо під час приготування їжі можна буде вийти на засклений балкон та зірвати, наприклад, трохи зелені для ситного наваристого супчика. Дуже гармонійно в такому приміщенні виглядатимуть світлі стіни, а також меблі, оформлені, наприклад, у староанглійському стилі разом із чорними кованими підставками.

Оформлення балкона або лоджії, які передбачається використовувати як продовження вітальні, можна зробити у стилі паркової зони.

Для покриття підлоги рекомендується використовувати плитку зі стилізацією під натуральний камінь. У різних місцях можна розмістити горщики з квітами та рослинами, причому ці ємності мають бути оформлені в єдиному кольорі, який має гармоніювати з інтер’єром приміщення. На балконі або лоджії не завадять найрізноманітніші кашпо.

Для рослин можна використовувати підставки або зробити красиві декоративні полиці.

Фантазії, як кажуть, тут зовсім немає меж. Рослини можуть бути живими чи штучними, причому останні набагато простіше у догляді та відрізнити їх від живих практично неможливо. В інтер’єр балкона або лоджії добре впишеться лава з ніжками кованого металу.

Балконне приміщення можна перетворити на невелике затишне кафе прямо у себе вдома. Тут достатньо розмістити компактний столик зі свічками для двох, а поверхню стін стилізувати під червону цеглу.

Якщо балкон виступає як продовження спальні, то його найкраще оформити як кімнату відпочинку.

Приємне проведення часу з рукоділлям або за читанням книги тут можна організувати, розмістивши невеликий розкладний столик, крісло-гойдалку або плетені крісла. Не буде зайвим поставити оригінальну шафу для зберігання різних речей, оформлену у старовинному стилі.

Оформляючи балкон, що продовжує спальню, можна перетворити його на робочий кабінет. Велике значення тут має освітлення, оскільки в такому приміщенні проводитиметься багато часу за улюбленими справами як вдень, так і вночі.

Оскільки вільний простір балкона не безмежний, рекомендується розмістити в ньому меблі розкладного типу та вбудовані шафи. Ну і нарешті, лоджію чи балкон не варто перевантажувати надмірною кількістю елементів декору.

Прокрутка до верху