ткани в интерьере

Тканини в інтер’єрі

Якщо з’явилося бажання зробити ремонт свого будинку чи квартири, тоді необхідно замислитись про спосіб декорування житла. Адже саме від зовнішнього вигляду майбутнього інтер’єру безпосередньо залежить набір оздоблювальних матеріалів, що використовуються для роботи.

Тут йтиметься про тканини в інтер’єрі, в якому подібні елементи є найважливішими.

Вибрана тканина безпосередньо впливає на загальний колорит житла та рівень емоційного стану його кімнат. Декоративні тканини можна використовувати як певний фон, який буде надалі служити для промальовування решти елементів інтер’єру, у тому числі й меблів.

Важливо знати, що при оформленні однокімнатної квартири та приміщень більшого розміру колірний відтінок тканин та їх фактура мають велике значення для візуального сприйняття пропорцій та габаритів приміщення.

Потрібно пам’ятати також про ще одне функціональне призначення тканини в інтер’єрі – захист внутрішнього домашнього простору від несприятливих зовнішніх впливів, зокрема протягів, прямих сонячних променів та зовнішнього шуму.

Декоративні тканини в інтер’єрі сьогодні представлені безліччю різновидів, і кожен із них призначається для конкретного періоду року.

Крім того, такі оздоблювальні матеріали повинні відповідати конкретному призначенню тієї чи іншої кімнати, якості освітленості, типу внутрішнього оздоблення, розмірам предметів меблів та розташування приміщення щодо сторони світла.

В даний час існує ряд правил щодо вибору тканин.

Наприклад, одноколірна декоративна тканина без наявності орнаменту чудово поєднується з будь-яким інтер’єром. Краса цього матеріалу полягає в кольорі, фактурі та його виробленні. Якщо необхідно придбати тканину саме з малюнком, тоді слід бути обережним, адже потрібно враховувати характер малюнка, його тематику та масштаб.

Потрібно пам’ятати про оформлення майбутніх меблів, специфіку малюнків килимів та багато інших важливих речей. Декоративні тканини в інтер’єрі в плані кольору повинні поєднуватись або контрастно, або гармонійно.

Щоб комбінація була найбільш гармонійною, слід вибрати головну тканину та підлаштовувати під неї всі інші.

Контрастуючий принцип у свою чергу – це застосування основної та доповнюючих тканин, які мають між собою великі відмінності. При такому способі оформлення гама колірних відтінків доповнюється різними яскравими елементами та акцентами.

Насичені та яскраві колірні відтінки тканин в інтер’єрі застосовувати можна лише у загальних приміщеннях з великою площею, наприклад, віталень. Для спальні рекомендується застосовувати приглушені, світлі та м’які тони. А щодо віконних прорізів у невеликих кімнатах, то для них найкращі використовувати штори з горизонтальними смугами. Штори з вертикальними смугами здатні візуально піднімати стелю, роблячи приміщення значно вищим.

Прокрутити вгору