рококо в интерьере_3

Рококо в інтер’єрі для справжніх поціновувачів розкоші

Протягом бурхливого і романтичного XVIII століття в Європі сам запанував легковажний, легкий і витончений стиль під назвою «рококо» в інтер’єрі.

рококо в інтер'єрі_1

Він прийшов на зміну строгому урочистому бароко , і враховував найвищу естетичну свідомість, показав вищі художні та смакові якості французів, які заснували цей стиль.

Почалося все з аристократичних салонів, у яких панували гедоністичні та фривольні настрої. Одна з фавориток короля Людовіка П’ятнадцятого, мадам Помпадур, вирішила стати меценаткою стилю, що зароджується. Безтурботна та легковажна атмосфера світських салонів безупинно була пов’язана з життям великосвітських манурок. Їхні капризи зводилися в ранг законів, і меблярі того часу збилися з ніг, намагаючись догодити їхнім смакам. У зв’язку з цим у період рококо були поширені саме жіночі предмети меблів .

рококо в інтер'єрі_4

У хід йшли пастельні та ніжні тони, особливо цінувалися такі кольори в обробці, як білий, рожевий, фісташковий, палевий, блакитний. І скрізь, де тільки можна, майстри робили гарну та багату позолоту.

У цей час були винайдені секретер з безліччю потаємних скриньок, картоньєрка (шафка для мемуарів та паперів).

рококо в інтер'єрі_2

Основними меблями, характерними для рококо в інтер’єрі є надзвичайно зручний бертер (глибоке крісло обшите оксамитом), милі канапе, що відрізняється високою якістю і місткий шезлонг.

рококо в інтер'єрі

В інтер’єрі рококо досі вітаються деяка розкішна домінанта, непрактичність та очевидний гламур, який ставився над іншими цінностями. У стилі рококо меблі було прийнято ставити не біля стін, а ближче до центру кімнати, щоб вони не затуляли багате оздоблення стін та стель. Таким чином, меблі та декор того часу були схожі на музейні експонати. Художники з інтер’єрів це враховують, і намагаються декорувати меблі та стіни на кшталт того часу.

Приміщення, над яким при цьому ведеться робота, має мати ліпнину та позолоту на багатьох деталях обстановки. Звичайно, якщо кімнатка маленька, то на стелі краще розпису та ліпні прикраси робити в невеликих кількостях.

рококо в інтер'єрі_3

Завжди приділяють увагу таким красивим і життєрадісним елементам декору, як плавні завитки, витончені раковини, позолочені фільонки та багети.

Але найголовнішу роль, напевно, для рококо в інтер’єрі відіграють вишукані квіткові мотиви, що є сусідами з бронзовими накладними деталями меблів.

Прокрутити вгору