гостиная в стиле барокко

Вітальня у стилі бароко

Одним із напрямків класичного інтер’єру є стиль, який отримав назву бароко.

Спочатку він з’явився в Італії приблизно в 16 столітті і відразу ж завоював увагу публіки своїми неповторними формами, які простежувалися не лише в дизайні, але ще й у скульптурах та архітектурних будівлях того часу. Стиль бароко є поєднанням реальності та ілюзії, які і зробили його одним з основних напрямків у мистецтві.

Для вітальні в стилі бароко, характерна наявність складних декоративних елементів та дорогого оздоблення із застосуванням цінних порід деревини та натурального каміння.

Приміщення повинне мати великі розміри, щоб можна було реалізувати всі дизайнерські ідеї. Окрасою стін можуть стати як довгі ткані килими, так і декоративна ліпнина або фресковий розпис. Те саме можна сказати про оформлення стель. Також на одній зі стін можна повісити велике дзеркало, рама якого повинна мати обрамлення з дорогоцінних металів, як срібло або золото.

У вітальні, оформленій у стилі бароко, можна повісити кілька картин, які є репродукціями творів відомих художників 17 століття.

Не варто забувати про скульптури, які є чудовим доповненням до основного дизайну гостьової кімнати.

Як матеріал для оббивки стільців і м’яких меблів, як правило, використовують тільки дорогі тканини, прикрашені незвичайними візерунками та орнаментами.

Для обробки меблів повинні використовуватися високоякісні породи деревини, наприклад цейлонське чорне дерево або південний горіх.

Якщо вітальня виконує роль їдальні, тоді обідній стіл має бути оснащений масивною стільницею, виготовленою із цільного мармуру.

Також для вітальні у стилі бароко характерно, щоб ніжки столу, стільців та навіть крісел були різьбленими. Необхідним елементом інтер’єру у вітальні є підлоговий годинник з бронзовою обробкою, яка вказує на те, що це раритетний виріб. Щоб усі золоті та срібні деталі поєднувалися між собою, необхідно надати стінам блідо-рожевого відтінку, який не привертає занадто багато уваги і дозволяє розглянути все, що знаходиться у вітальні. Усі кути гостьової кімнати не варто залишати без освітлення. Тому в кімнаті слід встановити пару ламп для підлоги і кілька настінних і стельових світильників.

Коментарі