Деревина в інтер’єрі

Деревина в інтер’єрі є найкращим матеріалом.

З нього виготовляються рами, вхідні та міжкімнатні двері, плінтуси, шафи, полиці, меблі. Все це вносить у будинок необхідне тепло.

За природний і красивий вид деревина затребувана як найефектніший будівельний та оздоблювальний матеріал. В інтер’єрі вона успішно поєднується з металами, керамікою, текстилем.

Недоліками деревини є загнивання, підвищена гідроскопічність, що призводять до нерівномірного набухання, розтріскування, втрати форми, тому, встановлюючи меблі на кухні або у ванній, де вода може потрапити на підлогу, необхідно підкладати прокладки, що захищають від вологи.

Якщо використовувати деревину в інтер’єрі як оздоблювальний матеріал, слід звертати увагу на цінність, придатність, щільність, вологість, міцність, текстуру.

Щільність деревини залежить від їх вологості, зрілості, будівлі. Найменшою щільністю має деревина ялиці, найвищою – клена та дуба. Середньою щільністю характеризуються сосна, ялина, осика та береза.

Важливими якостями деревини в інтер’єрі є її колір та текстура.

Світлі, злегка жовті або рожеві відтінки у хвойних дерев, а також берези, бука, клена, червоно-коричневий біля ялиці, коричневі відтінки належать деревині волоського горіха, вишневі та червоні – червоному дереву та секвої. Меблі з темної деревини в інтер’єрі вдало підходять для просторих світлих кімнат. Меблі зі світлих порід добре вписуються у спальні, дитячій кімнаті, кухні, на веранді.

Наші пращури дуже цінували дерево і як будівельний матеріал, недарма кажуть, що в будинку з бруса і дихається легко.

Домашнє начиння наших дідів сьогодні дуже вдало вписується у сучасний стиль міських квартир.

Завдяки своєму неповторному малюнку на зрізі, декоративні елементи, виготовлені з різних порід дерева, статуетки, рамки, вироби, настінні панно вносять у будинок свою харизму та індивідуальність, але крім цього, це ще й живий організм, шматочок природи, якої так не вистачає міському жителю.

Прокрутити вгору