стиль антик_2

Інтер’єр у стилі антик – доступна розкіш

Елітарність, розкіш та лаконічність. Якщо ці риси притаманні людині, він прагне створити навколо себе відповідну атмосферу, зокрема, й у інтер’єрі. Cтиль антик – для поціновувачів. І перші асоціації до цього слова – старовина, величність, розкіш.

стиль антик

Справді, «античний» стиль – у перекладі «стародавній». Звичайно, жоден дизайнер не зможе, напевно, відтворити його точно, але дотриматися певних канонів просто зобов’язаний.

Отже, кілька обов’язкових моментів античного стилю, які мають бути в інтер’єрі (на прикладі вітальні).

– Стеля. Стелі в давнину характеризувалися позолотою, розписом, іншими видами декору. Відчуття величності створюють кесонні стелі – вони мають балки, перетин яких створює ніші. У сучасній інтерпретації ніші можуть бути заповнені натяжною стелею (з принтом або без нього), з прикрасою розписом, розетками або без. А можна використовувати просто матову натяжну стелю або просте фарбування, декороване гіпсовою ліпниною.

— На стінах у даному стилі доречно також використовувати ліпнину як молдинги, для панно, для декорування настінних світильників. Також прийнятні просто панно на античну тематику. Матеріали на розсуд господаря – від настінного живопису до картин на керамограніті.

стиль антик_1

 У колірній гамі стилю антик переважають відтінки сріблясті, золотисті, світло-сірі, бежеві, слонової кістки (можливо, з ефектом штучного старіння).

— Для підлоги вітальні можна використовувати керамічну плитку. По колірній гамі знову ж таки краще використовувати теплі відтінки, можливо, з декоративними вставками. Якщо вибір таки упав на паркет (або навіть ламінат), то можна застелити його килимом.

– Двері (не тільки у вітальню, але для дотримання стилю – і по всій квартирі) краще вибрати з ефектом старовини.

— Меблі для стилю антик бажано вибирати дерев’яні. Виглядати вона має велично, дорого. Можна облаштувати приміщення антикваріатом – меблями, що мають явний слід часу. А можна піти іншим шляхом – імітації дорожнечі. Сучасні технології дозволяють сьогодні отримати виробникам гарне співвідношення «ціна-якість», і штучне старіння надасть антикварного шику.

стиль антик_3

Що стосується м’яких меблів, то сучасна пропозиція виробників досить різноманітна і задовольнить запити найвибагливішого покупця. Тут слід звернути увагу на моделі з розкішним, хитромудрим декором бронзового або золотистого відтінку, з дорогою оббивкою.

Говорячи про античний стиль, необхідно відзначити особливе місце декору та аксесуарів.

стиль антик_2

Тут обов’язковим буде використання скульптури (міні-скульптури) – нехай вона буде одна, але гідна. Доречними будуть, як згадувалося вище, панно, і навіть картини, гобелени, вази. Що ж до сюжету, нехай це будуть морські, природні мотиви чи зображення героїв Стародавню Грецію.

Текстиль , як правило, багатошаровий, зі складними драпіруваннями, але легкий, колірна гама – в межах загального тону приміщення.

Прокрутити вгору