таксидермия в интерьере

Таксидермія в інтер’єрі

Прикраса чучелами тварин свого будинку або квартири – таксидермія, є традицією, яка починається ще з дуже давніх часів.

Первісні люди колись вважали, що частини тіла тварин, на яких вони полювали, передавали їм спритність, силу та розум цих звірів. Через деякий час люди вигадали особливу технологію обробки шкур, завдяки якій їх можна було зберігати дуже довго.

Чучела тварин як декоративні прикраси інтер’єру почали використовувати ще у XVIII столітті.

Робили це переважно мисливці, які бажають свої трофеї зберегти якнайдовше. Оскільки полювання для дворян того часу було однією з їхніх головних розваг, наявність у будинку подібних трофеїв завжди асоціювалося з могутністю та розкішшю його господаря. Окремим напрямком у мистецтві таксидермія стає у минулому столітті. Починають масово з’являтися фахівці в цій галузі, а шкури та опудало тварин використовують уже не тільки самі мисливці, але й інші, які бажають свій будинок зробити воістину колоритним та неповторним.

Чому таксидермія застосовується для декоративного оформлення інтер’єру?

Тому є багато причин: з одного боку це данина моді, а з іншого — своєрідне зближення власника будинку з навколишньою природою, привносячи таким чином у житло особливої ​​вишуканості та духу. Сьогодні, як і кілька століть раніше, присутність таких елементів інтер’єру підкреслює чудовий смак господаря та його високий статус.

Важливо знати, що опудало тварини обов’язково має гармоніювати з усіма іншими елементами інтер’єру приміщення.

Тільки так воно добре виглядатиме. Найбільш підходящим для таксидермії є старовинний стиль оформлення кімнати, бажано з каміном. Такий інтер’єр є характерним для заміських та дачних будинків. Настійно не рекомендується використовувати звірині опудала в приміщеннях, виконаних у модерному стилі, які до того ж рясніють різними сучасними електроприладами. Таке поєднання є абсолютно негармонійним.

Для прикраси заміських та дачних будинків найчастіше застосовуються опудала диких тварин, наприклад, ведмедя, вовка чи рисі.

Вони встановлюються на спеціальну підставку. Можна розташувати поруч кілька зображень тварин. Дуже добре виглядають подібні прикраси на тлі фотошпалер, на яких зображені природні краєвиди. У такому разі таксидермія в інтер’єрі вважається найбільш ідеальною. Але не варто допускати помилок, наприклад, розташовувати звіра, що впадає в зимову сплячку, на тлі природи в зимовий період. Що стосується інтер’єру міських квартир, то тут можна застосовувати чучела тварин розміром менше: білок, тхорів, сов тощо.

Застосовуючи таксидермію, будь-який інтер’єр можна зробити вишуканим та оригінальним. Чучела тварин, що гармонійно поєднуються з інтер’єром приміщення, підкреслюють не лише чудовий смак господаря будинку, але і його високе становище у суспільстві.

Прокрутити вгору