бидермайер

Загадковий та цікавий стиль Бідермайєр в інтер’єрі

beidmaйer_4

Середня буржуазія хотіла заповнити свої будинки практичною, недорогою та елегантною меблями. Цей стиль досить спрощений, він позбавлений вищого аристократизму, у ньому немає, і був ніколи химерності. Але сучасні колекціонери полюють за меблями в стилі бідермайєр, і бувають дуже горді, коли їм вдається дістати.

Особливість в тому, що подібні меблі добре і на найвищому рівні виглядає в сучасних будинках, через те, що її пропорції мініатюрні. До того ж, вона надзвичайно практична.

beidmaйer_3

Як створювався новий інтер’єр у стилі бідермайєр? Поєднувалися різні об’єкти справжньої краси, які створювали у будинку інтелектуальну атмосферу.

У таких приміщеннях хотілося обговорювати новини того часу у галузі музики, культури, архітектури та інших аспектів духовного життя.

Основною частиною обстановки в стилі Бідермайєр були срібні та порцелянові вироби (глечики, статуетки), майстерно підібрані квіти, які зображалися, можливо, навіть не тільки на картинах, а й на тканинах, шпалерах, гобеленах. Цей винахідливий, зручний стиль по праву вважається дуже затишним та домашнім. Він повний зручності, невибагливості та функціональності.

beidmaйer_2

— У цьому напрямі не спостерігається, і ніколи не було місця балдахінам над ліжками, а самі ліжка в цьому стилі максимально прості за конфігурацією.

— Вважається, що обідні столи в епоху Бідермайєра заведено робити круглими. Але ніжки у них, кажуть фахівці зі стилів, виготовлялися дуже химерної форми. Доповнювали цю картину симпатичні етажерки, різні трюмо, клавесини, милі кутові шафки, квітчасті скатертини, гарні штори.

beidmager_1

У кутках приміщення стилю Бідермайєр неодмінно мала стояти гарна біла піч.

Проте можна було ставити і скромний камін. Щоб підкреслити затишок, майстер Бідермайєра розвішував на стінах вишукані гравюри, малюнки пером, багаті мініатюри. Зазвичай меблі групувалися в центрі кімнати, а допоміжні предмети інтер’єру господарі ставили вздовж стін або в нішах. Була велика кількість розсувних столів-трансформерів, маленьких розкладних столиків, у яких знаходилася велика кількість скриньок. Багатофункціональність меблів підкреслює практичність цього стилю.

бідермейєр
Прокрутити вгору